DNEŠNÍ PYLOVÁ PŘEDPOVĚĎ PRO 120 00 :

PYLOVÁ PŘEDPOVĚĎ 120 00 :

Žádné

Tipy na jarní úklid pro alergiky

Je tu jaro! A protože po zimě vám v domácnosti zůstaly alergeny a opět se objevují i sezónní alergeny, je možné, že alergieX alergie
Přehnaná reakce imunitního systému na látku, která je obvykle neškodná.
se u vás projevila naplno. Osvojte si pár rychlých tipů na úklid, díky kterým alergii udržíte na uzdě a budete moci vyrazit do ulic a užívat si den.

Divider

Ložnice a obývací pokoj

Zní to neuvěřitelně, ale přibližně jednu třetinu života prospíme. A pokud je to u vás podobné jako ve většině rodin, tak mnoho času trávíte i na gauči. Pokud si chcete ložnici a obývací pokoj vychutnávat se záměrem udržet alergeny pod kontrolou, přečtěte si tyto tipy na jarní a jiný úklid.

DŮKLADNÝ JARNÍ ÚKLID1

 • Používejte antialergenní potahy na matrace, postelové rošty a povlaky na polštáře, abyste během spánku omezili kontakt s prachovými roztoči. Pokud je to možné, v případě čalouněného nábytku investujte do potahů, které lze prát.
   
 • Udělejte si pořádek a věci, na kterých se usazuje prach a nepoužíváte je, vyhoďte nebo darujte. Jsou to například knihy, různé drobnosti, velké pokojové rostliny, vlněné přikrývky, proutěné koše s nepřečtenými časopisy a věci pod postelí.
   
 • Lůžko domácího miláčka perte a mimořádnou pozornost věnujte místům, kde rád polehává. Pokud se například kočka nejraději zdržuje na parapetu, všechny parapety důkladně očistěte.
   
 • Plyšová zvířátka alespoň hodinu sušte v sušičce při vysoké teplotě, abyste odstranili prachové roztoče, kteří se na nich přes zimu usadili.
   
 • Než odložíte zimní oblečení, vyperte ho, abyste z něj odstranili alergeny. Karton udržuje vlhkost a je dobrým zdrojem plísní, proto zimní oděvy skladujte v uzavíratelných sáčcích nebo plastových boxech, které se snadno čistí od prachu.
   

POŘÁDEK UDRŽUJTE PO CELÝ ROK

 • Povlečení na polštáře, prostěradla a přikrývky perte každý týden při teplotě 50 °C (nebo použijte cyklus „horké praní“), abyste snížili množství prachových roztočů a zvířecích lupů.
   
 • Všechny povrchy pravidelně čistěte vlhkým hadrem. Nepoužívejte suchý hadr ani prachovku z peří, protože může rozvířit prachové roztoče.
   
 • Koberce a čalounění vysávejte každý týden. Používejte vysavač s HEPAX HEPA
  Vysoce účinný filtr vzduchových částic (HEPA), který ze vzduchu odstraňuje částice tak, že ho protlačuje přes mřížku s mikroskopickými póry, na které se tyto částice zachycují.
  filtrem, abyste zachytili alergeny, které dokáží proniknout skrz otvor vysavače.
   
 • Domácímu miláčkovi zakažte vstup do ložnice, abyste co nejvíce omezili kontakt se zvířecími lupy.
an outline of a cloud

Koupelna

Sporům plísní se dobře daří na teplých a vlhkých místech, jako jsou koupelny. Pomocí těchto rychlých tipů můžete množství těchto otravných alergenů snížit.

DŮKLADNÝ JARNÍ ÚKLID

 • Viditelnou plíseň omyjte čisticím roztokem určeným na odstraňování plísní a povrch důkladně osušte.
   
 • Očistěte mýdlovou pěnu, která se hromadí na obkladech a závěsech do sprchy a slouží jako živná půda pro spory plísní.
   
 • Zkontrolujte a opravte prosakující potrubí pod umyvadlem, ve sprše, ve vaně a za toaletou.
   

POŘÁDEK UDRŽUJTE PO CELÝ ROK

 • Když se sprchujete, použijte odsavač par nebo otevřete okno, abyste předešli hromadění vlhkosti.
   
 • Vodu v umyvadle a na skříňce ihned otřete dosucha.
   
Outlined lightbulb with rays of light

VĚDĚLI JSTE, ŽE...?

Sporům plísní se dobře daří na tmavých a vlhkých místech a vyhýbají se slunci? Přes den proto odtahujte závěsy nebo otevírejte žaluzie, aby se dovnitř dostalo sluneční světlo.

an outline of a cloud

Pračka a praní

Teplo a vlhko v okolí pračky je ideální pro růst spor plísní. Pomocí těchto jednoduchých triků udržíte plísněX plísně
Spóry hub mikroskopické velikosti (například alternaria), které poletují ve vzduchu jako pyl. Spory plísní jsou častým spouštěčem alergií a najdeme je ve vlhkém prostředí, například v suterénu nebo koupelně, ale také venku v trávě, hromadách listů, v seně, mulči nebo pod houbami.
pod kontrolou.

DŮKLADNÝ JARNÍ ÚKLID

 • Pokud máte pračku plněnou zepředu, zkontrolujte, zda v ní nerostou plísně, a očistěte gumové těsnění na vnitřní straně dveří.
   
 • Zkontrolujte, zda sušička správně odvětrává do prostoru mimo váš dům.
   

POŘÁDEK UDRŽUJTE PO CELÝ ROK

 • Oblečení vyndejte z pračky ihned, a když pračku nepoužíváte, nechte dvířka otevřená, abyste omezili vznik vlhkosti a hromadění plísní.
   
 • Vlhkost sledujte pomocí vlhkoměru. Snažte se ji udržovat pod hodnotou 50 %. Když začne stoupat, zapněte odvětrávání.
an outline of a cloud

Vychutnejte si svěží jarní vzduch

Když už máte uvnitř vše dokonalé, je čas vyjít na svěží jarní vzduch. Abyste si mohli pobyt venku užívat a nepustili dovnitř sezónní alergeny, přečtěte si tyto jednoduché tipy.

 

REFERENCE

 1. Chang C-F, Wu FF-S, Chen C-y, Crane J, Seibers R., Effect of freezing, hot tumble drying and washing with eucalyptus oil on house dust mites in soft toys. 'Pediatric Allergy Immunology', 2011; Doi no: 10.1111/j.1399.2011.01144.

DNEŠNÍ PYLOVÁ PŘEDPOVĚĎ

, Prague
120 00
zip-icon
Žádné

PODÍVEJTE SE NA CELOU PŘEDPOVĚĎ

Informace poskytnuté z Weather.com